NOSE337M006R0080
NOSE337M006R0080
Enlarge
For Reference Only
Part Number NOSE337M006R0080
LIXINC Part # NOSE337M006R0080
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP NIOB OXI 330UF 20% 6.3V 2917
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models NOSE337M006R0080 PCB Footprint and Symbol
NOSE337M006R0080 Specifications
Part Number:NOSE337M006R0080
Brand:Texas Instruments
Capacitance :330 µF
Current - Leakage :39.6 µA
Dissipation Factor :12%
ESR (Equivalent Series Resistance) :80 mOhms
Features :Low ESR
Manufacturer Size Code :E
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Active
Supplier Device Package :2917 (7343 Metric)
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :6.3 V