NOJD107M006RWJ
NOJD107M006RWJ
Enlarge
For Reference Only
Part Number NOJD107M006RWJ
LIXINC Part # NOJD107M006RWJ
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP NIOB OXI 100UF 20% 6.3V 2917
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models NOJD107M006RWJ PCB Footprint and Symbol
NOJD107M006RWJ Specifications
Part Number:NOJD107M006RWJ
Brand:Texas Instruments
Capacitance :100 µF
Current - Leakage :12 µA
Dissipation Factor :6%
ESR (Equivalent Series Resistance) :400 mOhms
Features :-
Manufacturer Size Code :D
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Active
Supplier Device Package :2917 (7343 Metric)
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :6.3 V