TCJB227M004R0035
TCJB227M004R0035
Enlarge
For Reference Only
Part Number TCJB227M004R0035
LIXINC Part # TCJB227M004R0035
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP TANT POLY 220UF 4V 1411
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TCJB227M004R0035 PCB Footprint and Symbol
TCJB227M004R0035 Specifications
Part Number:TCJB227M004R0035
Brand:Texas Instruments
Capacitance :220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :35mOhm @ 100kHz
Features :General Purpose
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :B
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :1411 (3528 Metric), 1210
Product Status :Active
Ratings :-
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :4 V