T521D226M050ATE090
T521D226M050ATE090
Enlarge
For Reference Only
Part Number T521D226M050ATE090
LIXINC Part # T521D226M050ATE090
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP TANT POLY 22UF 50V 2917
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T521D226M050ATE090 PCB Footprint and Symbol
T521D226M050ATE090 Specifications
Part Number:T521D226M050ATE090
Brand:Texas Instruments
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :90mOhm @ 100kHz
Features :General Purpose
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :D
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :50 V