T54E6137M075VSB017
T54E6137M075VSB017
Enlarge
For Reference Only
Part Number T54E6137M075VSB017
LIXINC Part # T54E6137M075VSB017
Manufacturer Vishay Polytech
Category
Description T54E6137M075VSB017
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T54E6137M075VSB017 PCB Footprint and Symbol
T54E6137M075VSB017 Specifications
Part Number:T54E6137M075VSB017
Brand:Texas Instruments
Capacitance :130 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :17mOhm @ 100kHz
Features :High Reliability
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :E6
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Nonstandard
Product Status :Active
Ratings :COTS
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :75 V