T55P106M004C0300
T55P106M004C0300
Enlarge
For Reference Only
Part Number T55P106M004C0300
LIXINC Part # T55P106M004C0300
Manufacturer Vishay Polytech
Category
Description T55P106M004C0300
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T55P106M004C0300 PCB Footprint and Symbol
T55P106M004C0300 Specifications
Part Number:T55P106M004C0300
Brand:Texas Instruments
Capacitance :10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :300mOhm @ 100kHz
Features :General Purpose
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :1000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :P
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :4 V