T55B157M004C0040
T55B157M004C0040
Enlarge
For Reference Only
Part Number T55B157M004C0040
LIXINC Part # T55B157M004C0040
Manufacturer Vishay Polytech
Category
Description T55B157M004C0040
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T55B157M004C0040 PCB Footprint and Symbol
T55B157M004C0040 Specifications
Part Number:T55B157M004C0040
Brand:Texas Instruments
Capacitance :150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :40mOhm @ 100kHz
Features :General Purpose
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :B
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :1411 (3528 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :4 V