T55V337M004C0050
T55V337M004C0050
Enlarge
For Reference Only
Part Number T55V337M004C0050
LIXINC Part # T55V337M004C0050
Manufacturer Vishay Polytech
Category
Description T55V337M004C0050
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T55V337M004C0050 PCB Footprint and Symbol
T55V337M004C0050 Specifications
Part Number:T55V337M004C0050
Brand:Texas Instruments
Capacitance :330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :50mOhm @ 100kHz
Features :General Purpose
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :V
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :4 V