T52M1337M016C0055
T52M1337M016C0055
Enlarge
For Reference Only
Part Number T52M1337M016C0055
LIXINC Part # T52M1337M016C0055
Manufacturer Vishay Polytech
Category
Description CAP TANT POLY 330UF 16V 2924
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T52M1337M016C0055 PCB Footprint and Symbol
T52M1337M016C0055 Specifications
Part Number:T52M1337M016C0055
Brand:Texas Instruments
Capacitance :330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :55mOhm @ 100kHz
Features :General Purpose
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :M1
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :2924 (7360 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :16 V