T59EE226M063E0100
T59EE226M063E0100
Enlarge
For Reference Only
Part Number T59EE226M063E0100
LIXINC Part # T59EE226M063E0100
Manufacturer Vishay Polytech
Category
Description T59226M063EE8T0100
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T59EE226M063E0100 PCB Footprint and Symbol
T59EE226M063E0100 Specifications
Part Number:T59EE226M063E0100
Brand:Texas Instruments
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :100mOhm @ 100kHz
Features :General Purpose
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :EE
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :63 V