T54EE156M063EZB100
T54EE156M063EZB100
Enlarge
For Reference Only
Part Number T54EE156M063EZB100
LIXINC Part # T54EE156M063EZB100
Manufacturer Vishay Polytech
Category
Description T54156M063EE8TZB100
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T54EE156M063EZB100 PCB Footprint and Symbol
T54EE156M063EZB100 Specifications
Part Number:T54EE156M063EZB100
Brand:Texas Instruments
Capacitance :15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :100mOhm @ 100kHz
Features :High Reliability
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :EE
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Active
Ratings :COTS
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :63 V