T54EE337M016HSS025
T54EE337M016HSS025
Enlarge
For Reference Only
Part Number T54EE337M016HSS025
LIXINC Part # T54EE337M016HSS025
Manufacturer Vishay Polytech
Category
Description T54337M016EE2HSS025
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T54EE337M016HSS025 PCB Footprint and Symbol
T54EE337M016HSS025 Specifications
Part Number:T54EE337M016HSS025
Brand:Texas Instruments
Capacitance :330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :25mOhm @ 100kHz
Features :High Reliability
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :EE
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :COTS
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :16 V