T54EE226M050LZB100
T54EE226M050LZB100
Enlarge
For Reference Only
Part Number T54EE226M050LZB100
LIXINC Part # T54EE226M050LZB100
Manufacturer Vishay Polytech
Category
Description T54226M050EE8HZB100
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T54EE226M050LZB100 PCB Footprint and Symbol
T54EE226M050LZB100 Specifications
Part Number:T54EE226M050LZB100
Brand:Texas Instruments
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :100mOhm @ 100kHz
Features :High Reliability
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :EE
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :COTS
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :50 V