T54EE476M035ESB070
T54EE476M035ESB070
Enlarge
For Reference Only
Part Number T54EE476M035ESB070
LIXINC Part # T54EE476M035ESB070
Manufacturer Vishay Polytech
Category
Description T54476M035EE8TSB070
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T54EE476M035ESB070 PCB Footprint and Symbol
T54EE476M035ESB070 Specifications
Part Number:T54EE476M035ESB070
Brand:Texas Instruments
Capacitance :47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :70mOhm @ 100kHz
Features :High Reliability
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :EE
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :COTS
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :35 V