TCKIA685BT
TCKIA685BT
Enlarge
For Reference Only
Part Number TCKIA685BT
LIXINC Part # TCKIA685BT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP TANT 6.8UF 10% 1411
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TCKIA685BT PCB Footprint and Symbol
TCKIA685BT Specifications
Part Number:TCKIA685BT
Brand:Texas Instruments
Capacitance :6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :3.5Ohm
Failure Rate :-
Features :General Purpose
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :B
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1411 (3528 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Tolerance :±10%
Type :Molded
Voltage - Rated :10 V