TCKOJ686BT
TCKOJ686BT
Enlarge
For Reference Only
Part Number TCKOJ686BT
LIXINC Part # TCKOJ686BT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP TANT 68UF 10% 1411
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TCKOJ686BT PCB Footprint and Symbol
TCKOJ686BT Specifications
Part Number:TCKOJ686BT
Brand:Texas Instruments
Capacitance :68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :2Ohm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :B
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1411 (3528 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Tolerance :±10%
Type :Molded
Voltage - Rated :6.3 V