TCKIE106DT
TCKIE106DT
Enlarge
For Reference Only
Part Number TCKIE106DT
LIXINC Part # TCKIE106DT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP TANT 10UF 10% 2917
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TCKIE106DT PCB Footprint and Symbol
TCKIE106DT Specifications
Part Number:TCKIE106DT
Brand:Texas Instruments
Capacitance :10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :1.7Ohm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :D
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Tolerance :±10%
Type :Molded
Voltage - Rated :25 V