TCKIV226ET
TCKIV226ET
Enlarge
For Reference Only
Part Number TCKIV226ET
LIXINC Part # TCKIV226ET
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP TANT 22UF 10% 2917
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TCKIV226ET PCB Footprint and Symbol
TCKIV226ET Specifications
Part Number:TCKIV226ET
Brand:Texas Instruments
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :700mOhm
Failure Rate :-
Features :General Purpose
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :E
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Tolerance :±10%
Type :Molded
Voltage - Rated :35 V