M39003/01-6032/T98
M39003/01-6032/T98
Enlarge
For Reference Only
Part Number M39003/01-6032/T98
LIXINC Part # M39003/01-6032/T98
Manufacturer Vishay / Sprague
Category
Description CAP TANT 39UF 10% 10V AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models M39003/01-6032/T98 PCB Footprint and Symbol
M39003/01-6032/T98 Specifications
Part Number:M39003/01-6032/T98
Brand:Texas Instruments
Capacitance :39 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :-
Failure Rate :B (0.1%)
Features :High Reliability
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :-
Manufacturer Size Code :B
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Axial
Product Status :Active
Ratings :-
Tolerance :±10%
Type :Hermetically Sealed
Voltage - Rated :10 V