TF3D686K016C0300
TF3D686K016C0300
Enlarge
For Reference Only
Part Number TF3D686K016C0300
LIXINC Part # TF3D686K016C0300
Manufacturer Vishay / Sprague
Category
Description CAP TANT 68UF 10% 16V 2917
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TF3D686K016C0300 PCB Footprint and Symbol
TF3D686K016C0300 Specifications
Part Number:TF3D686K016C0300
Brand:Texas Instruments
Capacitance :68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :300mOhm
Failure Rate :-
Features :Fail Safe with Built-in Fuse
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :-
Manufacturer Size Code :D
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Tolerance :±10%
Type :Molded
Voltage - Rated :16 V