T491X227M010ZTAU007280
T491X227M010ZTAU007280
Enlarge
For Reference Only
Part Number T491X227M010ZTAU007280
LIXINC Part # T491X227M010ZTAU007280
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP TANT 220UF 20% 10V 2917
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T491X227M010ZTAU007280 PCB Footprint and Symbol
T491X227M010ZTAU007280 Specifications
Brand:Texas Instruments
Capacitance :220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :500mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :X
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :10 V