T491V107M010ZT7280
T491V107M010ZT7280
Enlarge
For Reference Only
Part Number T491V107M010ZT7280
LIXINC Part # T491V107M010ZT7280
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP TANT 100UF 20% 10V 2917
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T491V107M010ZT7280 PCB Footprint and Symbol
T491V107M010ZT7280 Specifications
Part Number:T491V107M010ZT7280
Brand:Texas Instruments
Capacitance :100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :700mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :V
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :10 V