T491V226M025ZT
T491V226M025ZT
Enlarge
For Reference Only
Part Number T491V226M025ZT
LIXINC Part # T491V226M025ZT
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP TANT 22UF 20% 25V 2917
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T491V226M025ZT PCB Footprint and Symbol
T491V226M025ZT Specifications
Part Number:T491V226M025ZT
Brand:Texas Instruments
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :700mOhm
Failure Rate :-
Features :General Purpose
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :V
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Tolerance :±20%
Type :Molded
Voltage - Rated :25 V