T491D336K035ZT
T491D336K035ZT
Enlarge
For Reference Only
Part Number T491D336K035ZT
LIXINC Part # T491D336K035ZT
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP TANT 33UF 10% 35V 2917
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T491D336K035ZT PCB Footprint and Symbol
T491D336K035ZT Specifications
Part Number:T491D336K035ZT
Brand:Texas Instruments
Capacitance :33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :600mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :D
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Tolerance :±10%
Type :Molded
Voltage - Rated :35 V