T495C226K004ATE380
T495C226K004ATE380
Enlarge
For Reference Only
Part Number T495C226K004ATE380
LIXINC Part # T495C226K004ATE380
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP TANT 22UF 10% 4V 2312
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T495C226K004ATE380 PCB Footprint and Symbol
T495C226K004ATE380 Specifications
Part Number:T495C226K004ATE380
Brand:Texas Instruments
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :380mOhm @ 100kHz
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2312 (6032 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Tolerance :±10%
Type :Molded
Voltage - Rated :4 V