T491V226K020ZT
T491V226K020ZT
Enlarge
For Reference Only
Part Number T491V226K020ZT
LIXINC Part # T491V226K020ZT
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP TANT 22UF 10% 20V 2917
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T491V226K020ZT PCB Footprint and Symbol
T491V226K020ZT Specifications
Part Number:T491V226K020ZT
Brand:Texas Instruments
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :700mOhm @ 100kHz
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :V
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2917 (7343 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Tolerance :±10%
Type :Molded
Voltage - Rated :20 V