T495B336K010ZTE550
T495B336K010ZTE550
Enlarge
For Reference Only
Part Number T495B336K010ZTE550
LIXINC Part # T495B336K010ZTE550
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP TANT 33UF 10% 10V 1411
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T495B336K010ZTE550 PCB Footprint and Symbol
T495B336K010ZTE550 Specifications
Part Number:T495B336K010ZTE550
Brand:Texas Instruments
Capacitance :33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :550mOhm @ 100kHz
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :B
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1411 (3528 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Tolerance :±10%
Type :Molded
Voltage - Rated :10 V