T330D226K035AS
T330D226K035AS
Enlarge
For Reference Only
Part Number T330D226K035AS
LIXINC Part # T330D226K035AS
Manufacturer KEMET
Category
Description 22.0UF 35.0V
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T330D226K035AS PCB Footprint and Symbol
T330D226K035AS Specifications
Part Number:T330D226K035AS
Brand:Texas Instruments
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :1.3Ohm @ 100kHz
Failure Rate :-
Features :General Purpose
Lifetime @ Temp. :-
Manufacturer Size Code :D
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial
Product Status :Active
Ratings :-
Tolerance :±10%
Type :Molded
Voltage - Rated :35 V