02013J3R3ABSTR
02013J3R3ABSTR
Enlarge
For Reference Only
Part Number 02013J3R3ABSTR
LIXINC Part # 02013J3R3ABSTR
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP THIN FILM 3.3PF 25V 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 02013J3R3ABSTR PCB Footprint and Symbol
02013J3R3ABSTR Specifications
Part Number:02013J3R3ABSTR
Brand:Texas Instruments
Capacitance :3.3 pF
Features :RF, High Q, Low Loss
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0201 (0603 Metric)
Product Status :Active
Tolerance :±0.05pF
Voltage - Rated :25 V