04021JR35ZBSTR
04021JR35ZBSTR
Enlarge
For Reference Only
Part Number 04021JR35ZBSTR
LIXINC Part # 04021JR35ZBSTR
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP THIN FILM 0.35PF 100V 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 04021JR35ZBSTR PCB Footprint and Symbol
04021JR35ZBSTR Specifications
Part Number:04021JR35ZBSTR
Brand:Texas Instruments
Capacitance :0.35 pF
Features :RF, High Q, Low Loss
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Tolerance :±0.01pF
Voltage - Rated :100 V