04021J0R5Z4STR\500
04021J0R5Z4STR\500
Enlarge
For Reference Only
Part Number 04021J0R5Z4STR\500
LIXINC Part # 04021J0R5Z4STR\500
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP THIN FILM 0.5PF 100V 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 04021J0R5Z4STR\500 PCB Footprint and Symbol
04021J0R5Z4STR\500 Specifications
Part Number:04021J0R5Z4STR\500
Brand:Texas Instruments
Capacitance :0.5 pF
Features :General Purpose
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Active
Tolerance :±0.01pF
Voltage - Rated :100 V