06031K6R8BAWTR
06031K6R8BAWTR
Enlarge
For Reference Only
Part Number 06031K6R8BAWTR
LIXINC Part # 06031K6R8BAWTR
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP THIN FILM 6.8PF 100V 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 06031K6R8BAWTR PCB Footprint and Symbol
06031K6R8BAWTR Specifications
Part Number:06031K6R8BAWTR
Brand:Texas Instruments
Capacitance :6.8 pF
Features :RF, High Q, Low Loss
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Obsolete
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :100 V