06035J110FAWTR
06035J110FAWTR
Enlarge
For Reference Only
Part Number 06035J110FAWTR
LIXINC Part # 06035J110FAWTR
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP THIN FILM 11PF 50V 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 06035J110FAWTR PCB Footprint and Symbol
06035J110FAWTR Specifications
Part Number:06035J110FAWTR
Brand:Texas Instruments
Capacitance :11 pF
Features :RF, High Q, Low Loss
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Obsolete
Tolerance :±1%
Voltage - Rated :50 V