06035J2R0AAWTR
06035J2R0AAWTR
Enlarge
For Reference Only
Part Number 06035J2R0AAWTR
LIXINC Part # 06035J2R0AAWTR
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP THIN FILM 2PF 50V 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 06035J2R0AAWTR PCB Footprint and Symbol
06035J2R0AAWTR Specifications
Part Number:06035J2R0AAWTR
Brand:Texas Instruments
Capacitance :2 pF
Features :RF, High Q, Low Loss
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Obsolete
Tolerance :±0.05pF
Voltage - Rated :50 V