GKY20066
GKY20066
Enlarge
For Reference Only
Part Number GKY20066
LIXINC Part # GKY20066
Manufacturer Sprague Goodman
Category
Description CAP TRIMMER 5-20PF 100V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GKY20066 PCB Footprint and Symbol
GKY20066 Specifications
Part Number:GKY20066
Brand:Texas Instruments
Adjustment Type :Top
Capacitance Range :5 ~ 20pF
Dielectric Material :Ceramic
Features :Low Profile
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-25°C ~ 85°C
Product Status :Obsolete
Q @ Freq :300 @ 1MHz
Voltage - Rated :100 V
The Products You May Be Interested In
SGC3S100 SGC3S100 CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD 47800
More on Order
SGC3S100NM SGC3S100NM CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD 15200
More on Order
JZ060 JZ060 CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD 42600
JR060 JR060 CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD 37600
JR030 JR030 CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD 10200
JZ300 JZ300 CAP TRIMMER 5.5-30PF 125V SMD 48200
JZ400 JZ400 CAP TRIMMER 8-40PF 125V SMD 40600
JR300 JR300 CAP TRIMMER 5.5-30PF 125V SMD 48500
JR400 JR400 CAP TRIMMER 8-40PF 125V SMD 30900