GMC31000
GMC31000
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC31000
LIXINC Part # GMC31000
Manufacturer Sprague Goodman
Category
Description CAP TRIMMER 130-450PF 175V TH
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC31000 PCB Footprint and Symbol
GMC31000 Specifications
Part Number:GMC31000
Brand:Texas Instruments
Adjustment Type :Top
Capacitance Range :130 ~ 450pF
Dielectric Material :Mica
Features :General Purpose
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-35°C ~ 85°C
Product Status :Obsolete
Q @ Freq :-
Voltage - Rated :175 V
The Products You May Be Interested In
SGC3S100 SGC3S100 CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD 47800
More on Order
SGC3S100NM SGC3S100NM CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD 15200
More on Order
JZ060 JZ060 CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD 42600
JR060 JR060 CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD 37600
JR030 JR030 CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD 10200
JZ300 JZ300 CAP TRIMMER 5.5-30PF 125V SMD 48200
JZ400 JZ400 CAP TRIMMER 8-40PF 125V SMD 40600
JR300 JR300 CAP TRIMMER 5.5-30PF 125V SMD 48500
JR400 JR400 CAP TRIMMER 8-40PF 125V SMD 30900