GNL4R500
GNL4R500
Enlarge
For Reference Only
Part Number GNL4R500
LIXINC Part # GNL4R500
Manufacturer Sprague Goodman
Category
Description CAP TRIMMER 0.6-4.5PF 500V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GNL4R500 PCB Footprint and Symbol
GNL4R500 Specifications
Part Number:GNL4R500
Brand:Texas Instruments
Adjustment Type :Side
Capacitance Range :0.6 ~ 4.5pF
Dielectric Material :Sapphire
Features :General Purpose
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Product Status :Obsolete
Q @ Freq :2000 @ 250MHz
Voltage - Rated :500 V
The Products You May Be Interested In
SGC3S100 SGC3S100 CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD 47800
More on Order
SGC3S100NM SGC3S100NM CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD 15200
More on Order
JZ060 JZ060 CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD 42600
JR060 JR060 CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD 37600
JR030 JR030 CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD 10200
JZ300 JZ300 CAP TRIMMER 5.5-30PF 125V SMD 48200
JZ400 JZ400 CAP TRIMMER 8-40PF 125V SMD 40600
JR300 JR300 CAP TRIMMER 5.5-30PF 125V SMD 48500
JR400 JR400 CAP TRIMMER 8-40PF 125V SMD 30900