GXE9R000NM
GXE9R000NM
Enlarge
For Reference Only
Part Number GXE9R000NM
LIXINC Part # GXE9R000NM
Manufacturer Sprague Goodman
Category
Description CAP TRIMMER 1.8-9PF 200V TH
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GXE9R000NM PCB Footprint and Symbol
GXE9R000NM Specifications
Part Number:GXE9R000NM
Brand:Texas Instruments
Adjustment Type :Top and Bottom
Capacitance Range :1.8 ~ 9pF
Dielectric Material :Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Features :Non-Magnetic
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 125°C
Product Status :Obsolete
Q @ Freq :1500 @ 1MHz
Voltage - Rated :200 V
The Products You May Be Interested In
SGC3S100 SGC3S100 CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD 47800
More on Order
SGC3S100NM SGC3S100NM CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD 15200
More on Order
JZ060 JZ060 CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD 42600
JR060 JR060 CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD 37600
JR030 JR030 CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD 10200
JZ300 JZ300 CAP TRIMMER 5.5-30PF 125V SMD 48200
JZ400 JZ400 CAP TRIMMER 8-40PF 125V SMD 40600
JR300 JR300 CAP TRIMMER 5.5-30PF 125V SMD 48500
JR400 JR400 CAP TRIMMER 8-40PF 125V SMD 30900