CBW58-ES-30A-5P
CBW58-ES-30A-5P
Enlarge
For Reference Only
Part Number CBW58-ES-30A-5P
LIXINC Part # CBW58-ES-30A-5P
Manufacturer OptiFuse
Category
Description CIR BRKR THRM 30A 250VAC 50VDC
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CBW58-ES-30A-5P PCB Footprint and Symbol
CBW58-ES-30A-5P Specifications
Part Number:CBW58-ES-30A-5P
Brand:Texas Instruments
Actuator Type :Push to Reset
Approval Agency :CCC, CSA, cURus, TUV, UR
Breaker Type :Thermal
Current Rating (Amps) :30A
Illumination :None
Illumination Voltage (Nominal) :-
Mounting Type :Panel Mount
Number of Poles :1
Product Status :Active
Voltage Rating - AC :250 V
Voltage Rating - DC :50 V