SU2D50UC
SU2D50UC
Enlarge
For Reference Only
Part Number SU2D50UC
LIXINC Part # SU2D50UC
Manufacturer Weidmuller
Category
Description CB PROTECTOR 1077 2P D 50A ACDC
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SU2D50UC PCB Footprint and Symbol
SU2D50UC Specifications
Part Number:SU2D50UC
Breaker Type :Thermal Magnetic
Current Rating (Amps) :50A
Product Status :Active
Voltage Rating - AC :480 V
Voltage Rating - DC :125 V