0MIB015.X
0MIB015.X
Enlarge
For Reference Only
Part Number 0MIB015.X
LIXINC Part # 0MIB015.X
Manufacturer Littelfuse
Category
Description CIR BRKR 15A 12VDC AUTO RESET
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 0MIB015.X PCB Footprint and Symbol
0MIB015.X Specifications
Part Number:0MIB015.X
Brand:Texas Instruments
Actuator Type :Automatic Reset
Approval Agency :-
Breaker Type :-
Current Rating (Amps) :15A
Illumination :-
Illumination Voltage (Nominal) :-
Mounting Type :Holder
Number of Poles :1
Product Status :Obsolete
Voltage Rating - AC :-
Voltage Rating - DC :12 V