TA45-ABFYS065C0-AZM12
TA45-ABFYS065C0-AZM12
Enlarge
For Reference Only
Part Number TA45-ABFYS065C0-AZM12
LIXINC Part # TA45-ABFYS065C0-AZM12
Manufacturer SCHURTER
Category
Description TA45-2R SERIES CIRCUIT BREAKER
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TA45-ABFYS065C0-AZM12 PCB Footprint and Symbol
TA45-ABFYS065C0-AZM12 Specifications
Brand:Texas Instruments
Actuator Type :Rocker
Approval Agency :CSA C22.2 No 235, IEC60934, GB17701, UL1077
Breaker Type :Thermal
Current Rating (Amps) :6.5A
Illumination :None
Illumination Voltage (Nominal) :-
Mounting Type :Panel Mount, Snap-In
Number of Poles :2
Product Status :Active
Voltage Rating - AC :240 V
Voltage Rating - DC :60 V