SCF5432-15-03
SCF5432-15-03
Enlarge
For Reference Only
Part Number SCF5432-15-03
LIXINC Part # SCF5432-15-03
Manufacturer Eaton-Electronics Division
Category
Description FUSE TRIGGERABLE 15A 36V 3 CELL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SCF5432-15-03 PCB Footprint and Symbol
SCF5432-15-03 Specifications
Part Number:SCF5432-15-03
Brand:Texas Instruments
Applications :Battery Protection
Approval Agency :cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :50A
Class :-
Current Rating (Amps) :15A
Features :7.4 ~ 13.8V Triggerable
Fuse Type :Board Mount
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-20°C ~ 60°C
Package / Case :Nonstandard SMD
Product Status :Active
Response Time :Fast Blow
Voltage Rating - AC :-
Voltage Rating - DC :36 V