ANR80-UL-12A
ANR80-UL-12A
Enlarge
For Reference Only
Part Number ANR80-UL-12A
LIXINC Part # ANR80-UL-12A
Manufacturer OptiFuse
Category
Description FUSE AUTO 12A 80VDC BLADE
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ANR80-UL-12A PCB Footprint and Symbol
ANR80-UL-12A Specifications
Part Number:ANR80-UL-12A
Brand:Texas Instruments
Approval Agency :cURus, UL2481-1
Breaking Capacity @ Rated Voltage :1kA
Color :Light Pink
Current Rating (Amps) :12 A
Fuse Type :Automotive
Melting I²t :-
Mounting Type :Holder
Operating Temperature :-
Package / Case :Blade, ATO/ATC
Product Status :Active
Response Time :-
Voltage Rating - AC :-
Voltage Rating - DC :80 V