0603SFF400FM/32-2
0603SFF400FM/32-2
Enlarge
For Reference Only
Part Number 0603SFF400FM/32-2
LIXINC Part # 0603SFF400FM/32-2
Manufacturer Littelfuse
Category
Description THIN FILM-PSW
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 0603SFF400FM/32-2 PCB Footprint and Symbol
0603SFF400FM/32-2 Specifications
Part Number:0603SFF400FM/32-2
Brand:Texas Instruments
Approval Agency :UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :35A
Color :-
Current Rating (Amps) :4 A
Fuse Type :Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :0.4
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Obsolete
Response Time :Fast Blow
Voltage Rating - AC :-
Voltage Rating - DC :32 V