250S130-RBDR
250S130-RBDR
Enlarge
For Reference Only
Part Number 250S130-RBDR
LIXINC Part # 250S130-RBDR
Manufacturer Littelfuse
Category
Description PTC RESET FUSE 60V 130MA 2SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 250S130-RBDR PCB Footprint and Symbol
250S130-RBDR Specifications
Part Number:250S130-RBDR
Brand:Texas Instruments
Current - Hold (Ih) (Max) :130 mA
Current - Max :3 A
Current - Trip (It) :260 mA
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Package / Case :2-SMD
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance - 25°C (Typ) :-
Resistance - Initial (Ri) (Min) :9 Ohms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :20 Ohms
Time to Trip :700 ms
Type :Polymeric
Voltage - Max :60V (250V Int)