TSM250-130F-RA-2
TSM250-130F-RA-2
Enlarge
For Reference Only
Part Number TSM250-130F-RA-2
LIXINC Part # TSM250-130F-RA-2
Manufacturer Littelfuse
Category
Description PTC RESET FUSE 60V 130MA 4SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TSM250-130F-RA-2 PCB Footprint and Symbol
TSM250-130F-RA-2 Specifications
Part Number:TSM250-130F-RA-2
Brand:Texas Instruments
Current - Hold (Ih) (Max) :130 mA
Current - Max :3 A
Current - Trip (It) :260 mA
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Package / Case :4-SMD
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance - 25°C (Typ) :22 Ohms
Resistance - Initial (Ri) (Min) :4 Ohms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :30 Ohms
Time to Trip :2.4 s
Type :Polymeric
Voltage - Max :60V