TSV250-184F-2
TSV250-184F-2
Enlarge
For Reference Only
Part Number TSV250-184F-2
LIXINC Part # TSV250-184F-2
Manufacturer Littelfuse
Category
Description PTC RESET FUSE 100V 184MA 2SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TSV250-184F-2 PCB Footprint and Symbol
TSV250-184F-2 Specifications
Part Number:TSV250-184F-2
Brand:Texas Instruments
Current - Hold (Ih) (Max) :184 mA
Current - Max :10 A
Current - Trip (It) :690 mA
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Package / Case :2-SMD
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Resistance - 25°C (Typ) :-
Resistance - Initial (Ri) (Min) :1.2 Ohms
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :4 Ohms
Time to Trip :500 ms
Type :Polymeric
Voltage - Max :100V (250V Int)