PTCCL09H900HBC
PTCCL09H900HBC
Enlarge
For Reference Only
Part Number PTCCL09H900HBC
LIXINC Part # PTCCL09H900HBC
Manufacturer Vishay
Category
Description PTC RESET FUSE
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PTCCL09H900HBC PCB Footprint and Symbol
PTCCL09H900HBC Specifications
Part Number:PTCCL09H900HBC
Brand:Texas Instruments
Current - Hold (Ih) (Max) :90 mA
Current - Max :-
Current - Trip (It) :-
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :0°C ~ 70°C
Package / Case :Radial, Disc
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Resistance - 25°C (Typ) :-
Resistance - Initial (Ri) (Min) :-
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :-
Thickness (Max) :-
Time to Trip :-
Type :Ceramic
Voltage - Max :265V