P6SMAJ12ADF-13
P6SMAJ12ADF-13
Enlarge
For Reference Only
Part Number P6SMAJ12ADF-13
LIXINC Part # P6SMAJ12ADF-13
Manufacturer Diodes Incorporated
Category
Description TVS DIODE 12VWM 19.9VC D-FLAT
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models P6SMAJ12ADF-13 PCB Footprint and Symbol
P6SMAJ12ADF-13 Specifications
Part Number:P6SMAJ12ADF-13
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Bidirectional Channels :-
Capacitance @ Frequency :-
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :30.2A
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :2-SMD, Flat Lead
Power - Peak Pulse :600W
Power Line Protection :No
Product Status :Active
Supplier Device Package :D-Flat
Type :Zener
Unidirectional Channels :1
Voltage - Breakdown (Min) :13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :12V